Call to us
Scroll top
Emaillogociuch@logociuch.pl Phone727 51 51 51

Clock8:00 – 16:00

od poniedziałku do piątku

Metody znakowania

Transfer Cyfrowy

Transfer Cyfrowy

Pośrednia metoda cyfrowego znakowania różnych materiałów. Pełnokolorowy nadruk najpierw drukowany jest na specjalnej folii i pokrywany klejem, a następnie pod wpływem wysokiej temperatury nadruk przenoszony jest na powierzchnię materiału. Dzięki temu wyraźne są nawet bardzo drobne elementy projektu. Transfer cyfrowy sprawdza się idealnie do znakowania produktu w nietypowych miejscach, w których znakowanie innymi technikami jest niemożliwe do wykonania.

Zalety:
- Nadruk opłacalny już przy bardzo małych nakładach
- Pełnolokolorowa gama kolorów (CMYK)
- Intensywne kolory
- Nadruk trwały i przyjemny w dotyku

Sublimacja

Sublimacja

Technika znakowania jasnych materiałów poliestrowych. Pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia specjalne atramenty sublimacyjne na trwałe wnikają w strukturę materiału, dzięki czemu nadruk jest niewyczuwalny i bardzo odporny na pranie. Nadruk dokładnie odzwierciedla wielokolorowe grafiki z przejściami tonalnymi i żywymi kolorami. Nadruk sublimacyjny świetnie sprawdza się przy znakowaniu odzieży sportowej. Znakowanie możliwe tylko białych i jasnych poliestrów. W przypadku innego koloru poliestru możliwe jest wykonanie tylko czarnego nadruku. Sublimacyjna jest najtrwalszą metodą znakowania tkanin, a nadruk nie traci na jakości nawet po wielu praniach zachowując intensywność kolorów.

Zalety:
- Nadruk opłacalny już przy bardzo małych nakładach
- Pełnolokolorowa gama kolorów (CMYK)
- Trwałe i intensywne kolory
- Bardzo odporny i całkowicie niewyczuwalny nadruk

Druk DTG

Druk DTG

Innowacyjna technologia cyfrowego znakowania bawełnianych tkanin. Nadruk DTG ( Direct to Garment ) wykonywany jest bezpośrednio na tkaninie, a następnie utrwalany wysoką temperaturą. Wykonanie nadruku technologią DTG umożliwia wykonanie personalizowanych projektów. Istotnym atutem jest możliwość wykonania pełnokolorowego nadruku, również z przejściami tonalnymi, a ilość kolorów nie wpływa na cenę znakowania. Wykonanie białego poddruku umożliwia znakowanie każdego koloru odzieży bawełnianej. Wykorzystywane atramenty są certyfikowane przez firmę Oeko-Tex Eco-Passport.

Zalety:
- Opłacalny już przy małych nakładach
- Pełnokolorowy nadruk – full color ( CMYK )
- Możliwość personalizacji i odwzorowania gradientów

Sitodruk

Sitodruk

Najpopularniejsza technika znakowania bawełnianych toreb. Doskonale nadaje się również do znakowania innych materiałów. Technologia znakowania polegająca na przeciśnięciu specjalnej farby na produkt przez wcześniej przygotowany szablon (sito). Farba nanoszona jest bezpośrednio na produkt, następnie utrwalana temperaturą. Każdy kolor jest osobno nadrukowany, a proces przygotowania jest czasochłonny, dlatego ilość użytych kolorów w projekcie wpływa na cenę znakowania. Nadruk wykonany metodą sitodruku cechuje się wysoko trwałością i dużą intensywnością kolorów.

Zalety:
- Niska cena przy średnich i dużych nakładach
- Intensywne kolory
- Wysoka trwałość nadruku

Potrzebujesz fachowego wsparcia lub doradztwa?
Podaj swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie
z atrakcyjną ofertą.